Аголна гарнитура Атлантик на спуштање | Велеа Хоум

Атлантик

Аголна гарнитура на спуштање , беж , десен

89700 ден
70700 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

беж

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Ексклузивна серија софи со германски дизајн и врвен квалитет произведена за ВЕЛЕА ХОУМ.
Димензии:
- L 260 B207 H75 см.
- област за спиење: 127/182 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: тапацир: пружини цик-цак
- полиуретанска пена T25 / 38
- полиестерска обвивка 150 г / кв.м.
Градба:
- цврсто буково дрво, иверица
Предности:
- функција за спиење - душек на извлекување
- голем кревет
- прилагодливи потпирачи за глава за индивидуална удобност
- сандак
За да ви биде пријатно, да ве натера да уживате и да се забавувате, создадете модерен и удобен дом со нашите најдобри предлози за мебел. Стилската софа Атлантик има одлична модерна функционалност и беспрекорна удобност. Сите тапацирани делови имаат оптимална еластичност за нивната функција. Основата на седиштата е изработена од цик-цак пружини, кои обезбедуваат зачувување на удобност долго време. Вградениот механизам за душеци ја надополнува подрачјето на седиштата до големината на голема и удобна спална. Тапацирот со кој е тапацирана софата е мек, пријатно мазна ткаенина со лесна за одржување површина. Софата Атлантик исто така има лесно достапен простор за складирање.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Атлантик 900.00 ден. 2700.00 ден. 700.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не