Аголна гарнитура Принцес II + клик-клак механизам | Велеа Хоум

Принцес II

Аголна гарнитура + клик-клак механизам , темно кафеава + бела кожа , лев

48100 ден
Попуст: -32%
32500 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев

Бесплатна достава: 30 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
-L305 B206 H86/седиште 40 см.
-место за спиење L120 B244 см.
Лицев материјал:
-текстил: полиестер серија Soho (неткаен текстил)
-еко кожа
Тапацир/полнење:
-полнење: полиуретанска пена T25 с дебелина H8 см. – за седиштето
-тапацирска основа, ремени
Градба:
-иверица 1-в квалитет; цврсто дрво, ПДВ
-структурно засилени клучни места
Предности:
-Функција за кревет – клик-клак механизам
-сандак 2 парчиња.
-механизам за подигнување на гас (на седиштето)
-вклучени украсни перничиња
Да се има удобна, убава и функционалена софа дома сега е опција која ви ја нудиме по привлечна цена. Принцес II е удобна аголна гарнитура, со квалитети прилагодени на вашето секојдневие. Таа е тапацирана со високо квалитетен текстил и еко кожа, кои обезбедуваат одличен изглед и лесно одржување. Текстилот има пријатно мека и мазна површина, густа структура и висока отпорност на абење. Моделот има вграден клик-клак механизам, кој брзо се трансформира во голем и удобен кревет. Пополнувањето е направено од полиуретанска пена T25 и памучна волна со соодветна густина и мекост за беспрекорна удобност. Принцес II има два сандаци, со кои ќе имате дополнителен простор за складирање.
Одржување: Користете микрофибер крпа натопена во раствор со млака вода и неутрален сапун.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојаната изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 203/95/88 см, тежина 54 кг.
Пакет 2: 215/95/88 см, тежина 58 кг.
 
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Принцес II 900.00 ден. 2100.00 ден. 600.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не