Свежи идеи за уредување дома. | Велеа Хоум

Пролетно уредување на градината: Совети и идеи за сезоната

Доаѓањето на пролетта носи радост кај сите со потоплото време, подолги денови и секако, сите бои на расцутените дрвја и цветните леи. А, има ли подобар начин да ги прифатите променливите годишни времиња од тоа да излезете надвор и да го трансформирате вашиот двор во катчето од соништата?

5 СОВЕТИ ЗА СОЗДАВАЊЕ УДОБНОСТ ПРИ ОПРЕМУВАЊЕ НА ИМОТ ЗА ОДМОР

Еден од позитивните трендови што се појави по пандемијата на COVID е купувањето имот за одмор. Сè повеќе села и туристички градови добија нови жители, иако не трајно. Луѓето сакаат да избегаат од вревата на големиот град и да го најдат своето засолниште на мир и релаксација во природата. Ако и вие сте еден од овие нови сопственици на куќи, еве неколку совети како да ја претворите вашата викендица во совршено место за вашиот одмор.

КАКО ДА ИЗБЕРЕТЕ ФУНКЦИОНАЛНА КУЈНА ЗА ВАШИОТ НОВ ДОМ?

Каква кујна да изберете за вашиот нов дом? Ова е едно од прашањата со поголема тежина. Според нивната локација и намена, кујните можат да се поделат на неколку видови. Секоја од нив може да стане идеална опција за кујна за вашиот дом, доколку одговара на стилот и просторот.

Како да изберете бои за дневната соба: Водич за удобен и стилски дом

Дневната соба е незаменлив дел од домот. Во многу домови, влезната врата се отвора директно во дневната соба, што го прави првиот простор што гостите го гледаат. Затоа изборот на бои за оваа соба е толку важен. Вистинската палета на бои го поставува тонот за вашиот животен простор и дава идеја за вашата личност.

Инспирација за домот во 2024: Стилски трендови и практични решенија

Новата година секогаш започнува со нови идеи и нови планови за опремување. И тоа е сосема разбирливо, бидејќи кога сакаме промени за себе, нашиот дом не е исклучок. Тој исто така, заслужува да се освежи и да не разгалува со нова, попријатна средина.

СОЗДАВАЊЕ НА КОМФОР ВО СПАЛНАТА – 5 СОВЕТИ ЗА ДИЗАЈН

Во сезоната на пократки денови и студени вечери, често сонуваме да се гушкаме под топлите покривки на креветот и да останеме таму додека не дојде пролетта. Затоа спалната соба е едно од важните места во овој период од годината. За да ја направите уште поспецијална, побарајте начини да создадете повеќе атмосфера во собата.

ШТО ЌЕ БИДЕ НОВО ВО ЕНТЕРИЕРОТ ЗА 2024 година?

Уште од крајот на минатата година, експертите се натпреваруваат со своите предвидувања за новите трендови во ентериерот за 2024 година. Годинава ветува да биде богата со бои и разновидни на стилови, со лесен наклон на различни периоди од минатото

КАКО ДА ВНЕСЕМЕ СВЕЖИНА ВО ДОМОТ СО НОВАТА БОЈА ЗА 2024 ГОДИНА НА ИНСТИТУТОТ  PANTONE

Експертите од Институтот за боја Pantone Color Institute уште еднаш ги изразија своите пораки до светот за оваа година, избирајќи ја за боја на 2024 година бојата Peach Fuzz – кадифена мека праска, чиј сеопфатен дух ги збогатува срцето, умот и телото

КАКО ДА ИЗБЕРЕТЕ АГОЛНА ГАРНИТУРА ЗА МАЛА ДНЕВНА СОБА?

Замислете си студена зимска ноќ пред прозорецот со Вашата омилена книга и топла чаша чај, а вие сте се стуткале на плишената аголна гарнитур

Како да го изберете идеалниот тепих за Вашата спална: Практични совети и трендови

Подот во Вашата спална е исклучително важен за создавањто на потребниот комфор во просторот

Следете не