Кожна спална Калина за душек 160/200 (без вкл. душек) | Велеа Хоум

Калина

Кожна спална за душек 160/200 , венге

19100 ден
Попуст: -43%
10800 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Кожна спална Калина
Креветот е погоден за едностран и двостран душек со големина 160/200 см.
Механизам за кревање може да се користи само во случај на едностран душек.
Погоден е механизам за кревање – специјален сет + дно од МДФ.
Ако ја изберете опцијата со двостран душек, мора да купите и рамка за душек со соодветна големина.
Рамката на душекот не смее да биде повисока од 5 см!
Димензии:
- L170 B220 Н30/110 см.
Материјали:
- лицев материјал – еко кожа во наведениите бои
Тапацир / пополнување:
- полиуретанска пена, дополнителни материјали за тапацир
Градба:
- иверица, цврсто дрво
Рамка за душеци:
- Состав: Ламинирана иверица, Хардвер;
Пакување: Брановиден картон и полиетиленова стреч фолија;
Доколку барате совршен избор за мебел за вашата соба, тогаш спалната Калина е вистинското решение. Екстремно силен и сигурен модел, доказ за кој е 5-годишната гаранција што ја обезбедува ВЕЛЕА ХОУМ. Креветот е целосно украсен со еко кожа, чии квалитети совршено ги надополнуваат оние од спалната соба. Тоа е силна издржлива ткаенина со лесно одржување, што е главна предност на современиот мебел.
Обрнете внимание!
Наведената цена не вклучува душек.
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Одржување: Користете микрофибер крпа натопена во раствор со млака вода и неутрален сапун.
Опрема: Број на пакувања: 3
Пакет 1: 183/110/15 см, тежина 19 кг.
Пакет 2: 220/33/25 см, тежина 28 кг.
Пакет 3: 220/33/14 см, тежина 20 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Калина 1320.00 ден. 480.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не