Аголна гарнитура на спуштање Елзас | Велеа Хоум

Елзас

Аголна гарнитура на спуштање , зелена , десен

54100 ден
Попуст: -45%
29600 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Десен
зелена

Бесплатна достава: 45 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Аголна гарнитура на спуштање Елзас
Димензии: L262 B172 H88 см.
* површина за спиење 148/195 см.
Лицев материјал: во посочените комбинации на бои
• Седишта, грб и потпирачи за рака: текстил полиестер
• Перници: текстил полиестер
- тапацир: дунапрен 28/42, полиестерска вата, дополнителни материјали за тапацир
- конструкција: цврсто дрво, иверица, цик-цак пружини
Предности:
- ексклузивен дизајн
- голема лежалка
- сандак
Преобразување во кревет - повлекување на седиштето
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на мебелот, не препорачуваме употреба на остри предмети и сечила, заради можноста за сечење или оштетување на површините.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. 
Поставете го мебелот најмалку 50 см од било какво грејно тело или силен извор на топлина.
Потпирачите за раце НЕ СЕ предвидени за седење. Секое динамично оптоварување или седење на нив може да доведе до деформација на  нивниот изглед и структурен интегритет.
Одржување: За одржување на еко кожата и дамаст , користете крпа од микрофибер натопена во раствор од млака вода и неутрален сапун.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 2
Пакет 1:
161/94/60 см, тежина 52 кг.
Пакет 2:
156/92/60 см, тежина 54 кг.

 

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Елзас 900.00 ден. 2300.00 ден. 600.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не