Аголна гарнитура на спуштање Фабиола | Велеа Хоум

Фабиола

Аголна гарнитура на спуштање , кафеава

41200 ден
Попуст: -54%
18800 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Аголна гарнитура на спуштање Фабиола
- димензии: L200 B145 H74-45см.
- површина за спиење: 127/174 см.
- лицев материјал: текстил, специална серија Сахара
- тапацир: дунапрен, дополнителни материјали за тапацир - висина на дунапренот на делот на седиштето 7 см и густина Т30/33, вата 150 г/м2, што гарантира враќање на првобитната состојба на седиштата по долготрајна употреба
- конструкција: цврсто дрво, иверица
Предности:
Универзален – насоката се одредува при монтажа
Се трансформира во кревет
Сандак 2 бр.
Вклучени се 3 бр. големи, 2 бр. мали перници (навлаките се отстрануваат со патент)
Аголната гарнитура Фабиола е дизајнирана за да се трансформира во голем и удобен кревет со неколку движења. Со неа секогаш ќе имате дополнително место за спиење. Гарнитурата е обложена со специјална серија Сахара ткаенини. Моделот се одликува со одлична удобност и квалитет на материјалите од кои е направен. За да ја користите како кревет, повлечете го седиштето напред и навалете го грбот додека не се израмни со седиштето. Задниот дел на гарнитурата мора да биде најмалку 8 см од ѕидот за да може да се истегне. Гарнитурата нуди удобни сандаци за складирање на лесно и достапно место.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или недоследности помеѓу вистинските бои на различните типови на дамаски/декори и оние на екранот на вашиот уред.
ПРИ РАСПАКУВАЊЕ на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, поради можност за сечење на дамаскот и тапацирот.
Долготрајната изложеност на директна сончева светлина може да го промени изгледот и квалитетите на дамаскот.
Поставете го мебелот НЕ ПОМАЛКУ ОД 50 cm од кој било грејач или силен извор на топлина.
Одржување: За одржување на еко кожата и дамаст, користете крпа од микрофибер натопена во раствор од млака вода и неутрален сапун.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број пакети: 3
Пакет 1: 116/85/50 см., тежина 45 кг.
Пакет 2: 135/56/42 см., тежина 35 кг.
Пакет 3: 80/55/30 см., тежина 18 кг.

 

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Фабиола 840.00 ден. 1800.00 ден. 500.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не