Аголна гарнитура на спуштање Микеланџело | Велеа Хоум

Микеланџело

Аголна гарнитура на спуштање , темно кафеава

41600 ден
Попуст: -45%
22700 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 15 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L242 B165 H72-88 см.
- површина за спиење: 149/194 см.
- лицев материјал: текстил 100% полиестер, текстил: Como

- конструкција: иверица, цврст дрвен материјал, шпер плоча, цик цак пружини
- тапацир: пена 28/40
- основа на тапацир: цик цак пружини

- ногарки: цврсто дрво
Предности:
* Универзален (лев / десен што треба да се одреди за време на монтирањето)
* Метален механизам за кревет - се повлекува, врз основа на цик-цак пружини/
* Отстранливи навлаки со патент, за перници
* Сандак (1 пар.)
Овој модел се карактеризира со одлична удобност и функционалност. Тапацирната основа се одликува со цик-цак пружини во комбинација со пена со соодветна густина за одделните зони, која дава неспоредливо чувство на удобност при седење. Сандакот за складирање има механизам за подигнување со пружини, кој го олеснува користењето на просторот под седиштето за чување на предмети. Душекот е гаранција за мирен и нормален сон.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Одржување: Користете микрофибер крпа натопена во раствор со млака вода и неутрален сапун.
Број пакети: 2
Пакет 1: 135/90/74 см., тежина 51 кг.
Пакет 2: 165/70/74 см., тежина 48 кг. 

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Микеланџело 900.00 ден. 1900.00 ден. 500.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не