Аголна гарнитура Терано на спуштање | Велеа Хоум

Терано

Аголна гарнитура на спуштање , светло сива + темно сива , десен

67100 ден
Попуст: -25%
49900 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Десен

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L279 B217 H86 см.
- област за спиење: 140/222 см.
Лицев материјал:
- луксузна ткаенина, полиестер
Тапацир / полнење
- основа: Покет пружини
- полнење: полиуретанска пена, полиестерско обвивка
Градба:
- цврсто дрво, иверица, ДДВ, иверица
Предности:
- сандак 1 бр.
- табуретка - 2 бр.
Софата Терано е модел кој овозможува максимална удобност и одлична функционалност во просторијата за живеење. Софата се базира на седиштата направени од Покет пружини, кои се користат за да се направат најудобни душеци. Нивната специфична еластичност гарантира супер удобно чувство кога седите на целата површина на седиштата. Моделот Terano е тапациран со висококвалитетна текстилна ткаенина со пријатно мека и мазна површина. Практичен механизам за претворање во кревет обезбедува површина за спиење со големина 140/222 см.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 4
Пакет 1: 200/110/60 см, тежина 69 кг.
Пакет 2: 137/86/60 см, тежина 61 кг.
Пакет 3: 190/22/53 см, тежина 20 кг.
Пакет 4: 106/33/54 см, тежина 27 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Терано 840.00 ден. 3480.00 ден. 900.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не