Наддушек Мемори Боди Баланс 82/190 | Велеа Хоум

Мемори Боди Баланс

82/190, Наддушек , 82/190

3700 ден
2900 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 15 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Дополнителниот душек Mемори Боди Баланс е одличен додаток на секој душек и ќе го претвори дури и непријатниот кревет во место за удобност и релаксација.
Карактеристики и придобивки:
Височина 5 см.
Еластично јадро од пена за нега на тело - ергономски материјал што му овозможува на телото да заземе природна позиција за време на спиењето. Го елиминира притисокот и го спречува чувството на напнатост во грбот и зглобовите, а специјалниот брановиден профил овозможува ефект на масирање и пристап до свеж воздух на површината, што спречува прекумерно затоплување на телото. Ја корегира удобноста и ја измазнува нерамномерноста на стариот душек. Со слој на мемориската пена во прошивката за дополнителна мекост покрај телото - обезбедува рамномерна, високо еластична површина што ја следи контурата на телото и ги релаксира мускулите.
Специјалниот текстил Body Balance е исклучително нежен, антибактериски и има одлични терморегулаторни својства за оптимална удобност во секоја временска сезона.
Состав: Прошивка: Body Balance 100% ПЕС ткаенина, мемори слој; дoлен дел со микрофибер, полиестерски влакна, спунбонд; јадро од полиуретанска пена Body Care со профил.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1 (82/190)
Пакет 1: 82/30/30 см, тежина 4,5 кг.
 
Модел Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Мемори Боди Баланс 100.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не