Душек Futura Roll, двостран 160/200 | Велеа Хоум

Futura Roll

160/200, двостран

35100 ден
Попуст: -60%
13900 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 30 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Дебелина на душекот 18 см +/-1  см
Душекот е погоден за механизам за подигнување со сила од 450N.
Материали:
- специјална ткаенина Sada Dark
- полиуретан
- мемори пена
- спунбонд
- вата
- борд 3D мрежа
Карактеристики:
- јадрото со двојни бранови рамномерно ја распределува телесната тежина, елиминирајќи го оптоварувањето на мускулите и зглобовите.
- јадрото е обвиткано во нежен TRESS SQUARE дамаск, со препознатлив дизајн и облога на волуменско полнење, што дополнително ја елиминира напнатоста и прецизно се прилагодува на кривините на телото за целосна релаксација, мекост и удобност за време на спиењето.
- две страни на удобност – избалансирана мека и избалансирана тврда.
Страна А:
- специјална ткаенона Tress Square
- 2 см. полиуретан, вата и спунбонд
Страна Б:
- специјална ткаенина Tress Square
- 1 см. мемори пена и спунбонд
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини/декори со оние на екранот на вашиот уред.
Душекот Futura Roll е достапен во форма на ролна во пакет погоден за носење и транспорт.
*Задолжително отворете го и растегнете го душекот во рок од 30 дена по доставата. Душекот Futura Roll ја добива посакуваната форма и димензии 24 часа по растегнувањето.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број пакети: 1 (160/200)
Пакет 1: 160/40/40 см., тежина 15,4 кг.

 

 

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Futura Roll 200.00 ден. 500.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не