Софа на спуштање Торино | Велеа Хоум

Торино

Софа на спуштање , светло сива

21700 ден
18300 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L127 B90 H82 см.
- област за спиење: 120/187 см.
Лицев Материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: иверица
- полнење: полиуретанска пена
Градба:
- цврсто дрво, иверица, ПДВ
Предности:
* функција на креветот
За изработка на софата Торино се користеше специјална серија на текстил со хидрофобна површина - Orinoco. Течностите формираат капки на површината, кои лесно се апсорбираат со крпа или сунѓер. Двосед Торино обезбедува оптимална удобност и одлична практичност во секојдневниот живот. Двосед е тапацирана со висококвалитетна ткаенина со отпорност на абење и солзи, како и лесно одржување. Ткаенината е мека и има пријатна површина на допир. Двоседот Торино има практичен механизам за трансформација во кревет, кој гарантира стабилност и безбедност при секојдневна употреба.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 130/97/85 см, тежина 60 кг.
 
Модел Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Торино 900.00 ден. 300.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не