Фотелја Торино, на извлекување | Велеа Хоум

Торино

Фотелја на извлекување , светло сивa

16900 ден
13900 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L78 B90 H82 см.
- област за спиење: 67/185 см.
Лицев материјал:
- текстил: полиестер
Тапацир / пополнување:
- основа: ламинирана иверица
- пополнување: полиуретанска пена
Градба:
- цврсто дрво, иверица, ПДВ
Предности:
* функција кревет
За изработка на фотелјата Торино се користеше специјална серија на текстил со хидрофобна површина - Orinoco. Течностите формираат капки на површината, кои лесно се апсорбираат со крпа или сунѓер. Фотелјата Торино обезбедува оптимална удобност и одлична практичност во секојдневниот живот. Фотелјата е тапацирана со висококвалитетна ткаенина со отпорност на абење, и лесно се одржува. Ткаенината е мека и има површина пријатна на допир. Фотелјата има практичен механизам за трансформација во кревет, кој гарантира стабилност и безбедност при секојдневна употреба.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 80/97/85 см, тежина 45 кг.
Модел Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Торино 600.00 ден. 200.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не