Софа на спуштање Кира | Велеа Хоум

Кира

Софа на спуштање , сива

24400 ден
Попуст: -28%
17500 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

сива

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Гарнитура Кира со сандак и механизам за кревет
- димензии: - L193 B94 H38 / 70 см.
- област за спиење: 140/193 см.
- тапацир: пружински Бонел пакет, памучна волна, дополнителни материјали за тапацир
- лицев материјал: Soho кадифен текстил + принт
- боја во наведените комбинации
- ногарки: 2 парчиња., хромирани тркала
* перници: 2 парчиња потпирачи за грб + 2 парчиња помошни
Предности:
* 1 сандак
* трансформација во кревет
* 2 големи и 2 мали перничиња со отстранливи навлаки со патент.
Леснотијата и удобноста со кои троседот Кира се претвора во кревет е гаранција за долгорочно и безпроблематично користење на овој модел. Со едно движење, повлечете го седиштето напред, а со второто, наклонете го потпирачот за грб се додека не се израмни со рамнината на седиштето. Така, кога е потребно, троседот се претвора во дополнителен и удобен кревет со површина од 140/193 см. Дополнителниот простор за чување никогаш не е некорисен, затоа ви обезбедивме сандак за ќебиња и постелнина, кои секогаш ќе бидат на место достапно за вас. Кира троседот е тапациран со мека и пријатна ткаенина од плитки на допир со одлични показатели за издржливост и цврстина на бојата. Тапацирната основа на седиштето е изработена од пролетен пакет од типот на хаубата, филц и памучна волна, материјали што ја сочинуваат структурата на удобен душек. Моделот е достапен со 2 потпирачи за грб и 2 дополнителни перници.
 За да се протега нормално, задниот дел од софата мора да биде на растојание од најмалку 20 см од ѕидот.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 194/87/42 см, тежина 44,1 кг.
Пакет 2: 194/73/39 см, тежина 26,3 кг.
Модел Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Кира 1100.00 ден. 300.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не