Аголна гарнитура Аделон на извлекување | Велеа Хоум

Аделон

Аголна гарнитура, на извлекување , беж

68400 ден
Попуст: -29%
48500 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

беж

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L286 B183 H74-90 см.
- област за спиење: 140/237 см.
Лицев материјал:
- луксузна ткаенина, полиестер
Тапацир / пополнување:
- тапацир на седишта: полиуретанска пена 10 см N 25, вата од полиестер
- душек - полиуретанска пена 8 см N25, вата од полиестер
- основа: ремени од тапацир + цик-цак пружини
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* универзален модел, левата / десната насока се определува за време на монтажата
* функција за спиење - душек на извлекување
* навлаки со патент
* сандак 1 пар..
Уживајте во волшебната удобност на Софата Аделон и уживајте во вистинска пауза. Моделот има примамливо мек и удобен тапацир направен од високо квалитетен текстил и еластично полнење. Тапацирот е густа и силна ткаенина со висока отпорност и кадифена мека површина. Софата има практичен механизам за спиење што можете да го користите секој ден. Сандакот под каучот обезбедува максимален простор за складирање.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојаната изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 4
Пакет 1: 190/90/80 см, тежина 50 кг.
Пакет 2: 160/100/83 см, тежина 62 кг.
Пакет 3: 100/25/66 см, тежина 11,6 кг.
Пакет 4: 100/25/66 см, тежина 11,6 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Аделон 840.00 ден. 2400.00 ден. 700.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не