Аголна гарнитура Атлантик на спуштање, Атлантик, беж | Vellea Home
Атлантик

Аголна гарнитура на спуштање , беж

Аголна гарнитура Атлантик на спуштање 1
Аголна гарнитура Атлантик на спуштање 2
Аголна гарнитура Атлантик на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Атлантик на спуштање 2_thumb
89700 ден
69400 ден*
*Со картичка Vellea Home

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев
беж

Бесплатна достава: 10 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Ексклузивна серија софи со германски дизајн и врвен квалитет произведена за Vellea Home.
Димензии:
- L 260 B207 H75 см.
- област за спиење: 127/182 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: тапацир: пружини цик-цак
- полиуретанска пена T25 / 38
- полиестерска обвивка 150 гр./ кв.м.
Градба:
- цврсто буково дрво, иверица
Предности:
- функција за спиење - душек на извлекување
- голем кревет
- прилагодливи потпирачи за глава за индивидуална удобност
- сандак
За да ви биде пријатно, за да уживате и да се забавувате, создадете модерен и удобен дом со нашите најдобри предлози за мебел. Стилската софа Атлантик има одлична модерна функционалност и беспрекорна удобност. Сите тапацирани делови имаат оптимална еластичност за нивната функција. Основата на седиштата е изработена од цик-цак пружини, кои обезбедуваат зачувување на удобност долго време. Вградениот механизам за душеци ја надополнува подрачјето на седиштата до големината на голема и удобна спална. Тапацирот со кој е тапацирана софата, е мек, пријатно мазна ткаенина со лесна за одржување површина. Софата Атлантик исто така има лесно достапен простор за складирање.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Атлантик 700.00 ден. 2300.00 ден. 700.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не