Аголна гарнитура Бонело на извлекување | Велеа Хоум

Бонело

Аголна гарнитура на извлекување , темно кафеава

63700 ден
Попуст: -50%
31800 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 30 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L286 В180 H86 см
- област за спиење: 140/241 см
Лицев материјал:
- луксузна ткаенина, полиестер
Тапацир / пополнување:
- основа: цик-цак пружини + ремени од тапацир
- тапацир на седишта: полиуретанска пена 10 см N 25, вата од полиестер
- душек - полиуретанска пена 8 см N25, вата од полиестер
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* универзален модел, левата / десната насока се определува за време на монтажата
* функција за спиење - душек на извлекување
* навлаки со патент
* сандак - 1 пар.
Аголна гарнитура Бонело има префинет стил и удобен карактер што ќе го направи вашиот одмор навистина пријатен. Моделот е тапациран со висококвалитетен текстил со оптимална густина и примамливо мека површина. Неговата густа структура и кадифената мекост го надополнуваат чувството на квалитет и луксуз. Основата на цик-цак пружини и ремени, како и полнење на еластична полиуретанска пена овозможуваат исклучителна удобност за седење. Софата има практичен механизам за спиење што можете да го користите секој ден. Посебниот сандак под креветот обезбедуваат максимален волумен на складирање.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојаната изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 4
Пакет 1: 178/90/65 см, тежина 50 кг.
Пакет 2: 160/90/70 см, тежина 60 кг.
Пакет 3: 100/25/70 см, тежина 11,2 кг.
Пакет 4: 100/25/70 см, тежина 11,2 кг.
 
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Бонело 700.00 ден. 2000.00 ден. 700.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не