Аголна гарнитура Деман на спуштање | Велеа Хоум

Деман

Аголна гарнитура , беж + кафеава кожа , лев

Аголна гарнитура Деман на спуштање 1
Аголна гарнитура Деман на спуштање 2
Аголна гарнитура Деман на спуштање 3
Аголна гарнитура Деман на спуштање 1_thumb
Аголна гарнитура Деман на спуштање 2_thumb
Аголна гарнитура Деман на спуштање 3_thumb
45100 ден
31200 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L257 B150 H41 / 80 см.
- област за спиење 144/192 см.
Лицев материјал:
- луксузна ткаенина, полиестер
- луксузна еко кожа
- боја: во посочените комбинации на бои
Тапацир / пополнување:
- полиуретанска пена N30 / 33 со дебелина од 12 см, определи поголема удобност при седење
- полиестерска волна 120 g / sq.m.
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* функција за спиење - седиште што може да се повлече / да се врати
* отстранливи навлаки на потпирачот за грб
* сандак
* перници - 3 парчиња.
Софата во модерниот дом го дава изгледот и ја одредува удобноста на целата површина. Современата софа, покрај удобноста, нуди и максимална функционалност, што е исклучително важно за секое домаќинство. Софата Деман е тапацирана со висококвалитетни ткаенини од нашиот каталог - еко кожа и текстил. Материјалите имаат одлична еластичност и густина, што дава исклучително пријатно чувство на допир. Тие не се смалуваат и опуштаат. Полиуретанската пена N30 е од високата класа на пени, кои дополнително се омекнуваат и со поголема густина. Неговата мекост дава одлична анатомија на основата и создава чувство на удобност на душекот.
Софата лесно се претвора во кревет со голема површина, што гарантира сигурност при честа употреба. Можете да го користите просторот под седиштето за чување на предмети и постелнина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 170/45/85 см, тежина 38 кг.
Пакет 2: 170/95/85 см, тежина 53 кг.
Пакет 3: 170/55/75 см, тежина 29 кг.
Модел Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Деман 1900.00 ден. 600.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не