Аголна гарнитура Ѕвезделина | Велеа Хоум

Ѕвезделина

Аголна гарнитура, на извлекување , светло кафеав + кафеава кожа

Аголна гарнитура Ѕвезделина 1
Аголна гарнитура Ѕвезделина 2
Аголна гарнитура Ѕвезделина 3
Аголна гарнитура Ѕвезделина 4
Аголна гарнитура Ѕвезделина 5
Аголна гарнитура Ѕвезделина 6
Аголна гарнитура Ѕвезделина 1_thumb
Аголна гарнитура Ѕвезделина 2_thumb
Аголна гарнитура Ѕвезделина 3_thumb
Аголна гарнитура Ѕвезделина 4_thumb
Аголна гарнитура Ѕвезделина 5_thumb
Аголна гарнитура Ѕвезделина 6_thumb
45700 ден
Попуст: -28%
32500 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 15 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Аголна гарнитура Ѕвезделина
- димензии: L258 B170 H84 см.
* област за спиење 130/210 см.
- Лицев материјал:
1. седишта и задни перничиња: текстил 100% полиестер (во наведените комбинации на бои)
2. тело и потпирачи за рака: еко кожа
- тапацир: полиуретанска пена 10 см N 25, вата од полиестер
- душек - полиуретанска пена 8 см N25, вата од полиестер
- тврда основа
- конструкција: цврсто дрво, иверица
- ногарки: цврсто дрво
Предности:
- универзален (лево / десно се определува за време на монтирањето)
- механизам за влечење поддушек
*ламинирано црвсто дрво
Сандак (1 парче) – механизам со пружини за кревање (сет од 2 парчиња).
Удобноста и стилскиот дизајн се лесно препознатливи кај моделите како што е аголната гарнитура Ѕвезделина. Изградбата на Софата е изработена од специјално избрани силни и сигурни материјали - цврсто и ламинирано дрво, иверица. Текстилот што се користи за нејзино облекување има исклучително пријатен ефект, кој исто така има одлични индикатори за отпорност на абење, отпорност. Материјали за тапацир - пена и памучна волна имаат соодветна мекост и еластичност, гаранција за одлична удобност. Механизмот за кревет има конструкција на метални ногарки обложени со прав и странични страни од цврсто дрво, обезбедувајќи нејзино работење без проблеми, долго време сандакот за складирање има механизам за подигнување со пружини, кој го олеснува користењето на просторот под софата за чување на предмети за домаќинството. Софата доаѓа во здрав и лесен пакет што може да се носи со упатства за инсталирање кои лесно се следат. Откако ќе ја поставите софата на избраното место, прицврстете ги деловите едни на други за да го поправите нивниот агол.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 4
Пакет 1: 145/80/80 см, тежина 62 кг.
Пакет 2: 170/80/80 см, тежина 50 кг.
Пакет 3: 60/20/80 см, тежина 10 кг.
Пакет 4: 60/20/80 см, тежина 10 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Ѕвезделина 700.00 ден. 2100.00 ден. 700.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не