Аголна гарнитура Мадејра на спуштање | Велеа Хоум

Мадејра

Аголна гарнитура , беж + кафеава кожа

52600 ден
37400 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L250 B160 H42 / 72 см.
- област за спиење: 133/197 см.
Лицев материјал:
- висококвалитетна ПУ еко кожа
- полиестер текстил, серија ZEFIR
Тапацир:
- полиуретанска пена T25, полиестерско обвивка
- основа: тапацир - цврста
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* универзален модел - левата / десната насока е одредена за време на монтажата
* функција на креветот
* рамка за душек тапацирана со ткаенина
* сандак (1 пар.)
Моделот има оригинален дизајн кој му дава на стилот и индивидуалноста на мебелот.
Софата Мадејра е тапацирана со висококвалитетни ткаенини - еко кожа и текстил. Материјалите се одлична густина, висока отпорност на абење, што гарантира беспрекорна удобност и одржување на добар естетски изглед на софата. Zefir е серија на ткаенини од прва класа со пријатно мека и специфична површина. Пополнувањето е направено од полиуретанска пена и памучна волна со еластичност погодна за висока секојдневна удобност. Софата има практичен механизам за проширување, обезбедувајќи дополнителен простор за спиење доколку е потребно. Дополнителниот душек е покриен со лицева ткаенина, што ќе го направи софата најсаканото место за одмор во секое време. Сандакот има голем волумен, доволно за чување постелнина и предмети за домаќинството.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојаната изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 4
Пакет 1: 132/73/86 см, тежина 46 кг.
Пакет 2: 154/68/73 см, тежина 32 кг.
Пакет 3: 154/56/27 см, тежина 18 кг.
Пакет 4: 84/56/27 см, тежина 9 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Мадејра 900.00 ден. 2000.00 ден. 600.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не