Аголна гарнитура на спуштање Тиволи | Велеа Хоум

Тиволи

Аголна гарнитура на спуштање , жолта , десен

51200 ден
Попуст: -43%
28900 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Десен
жолта

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L270 B163 H71-88 см.
- област за спиење 150/211/233 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: цик-цак пружини и ремени
- полнење - полиуретанска пена N30 висина 8 см., полиестерска вата
Градба:
- цврсто дрво; иверица; слоесто дрво, челик
Предности:
* функција за спиење - метален механизам на душек за кревање на креветот
* рамка за душек тапацирана со предна ткаенина и еднаква еластичност со седиштата
* сандак со механизам за кревање
Едноставна линија на контурата ги нагласува удобните волуметриски форми на Софата Тиволи. Моделот е тапациран со висококвалитетен текстил, има одлична густина, висока отпорност на абење и пријатна, кадифена мека површина. Основата е изработена од челични пружини, кои гарантираат максимална удобност и одржување на удобност при продолжена употреба. Софата Тиволи исто така обезбедува вграден механизам за душеци во кревет, како и удобен и голем сандак.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 173/89/76 см, тежина 60 кг.
Пакет 2: 163/98/76 см, тежина 59 кг.

 

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Тиволи 900.00 ден. 2300.00 ден. 600.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не