Аголна гарнитура на суштање Норд | Велеа Хоум

Норд

Аголна гарнитура на суштање , темно сива , десен

48600 ден
Попуст: -43%
27300 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Десен

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Аголна гарнитура на спуштање Норд
Димензии:
- L257 В150 H41/80 см.
- површина за спиење 144/192 см.
Лицеви материјали:
- луксозен дамаст, полиестер
Тапацир/полнење:
- полиуретанска пена N30/33 со дебелина 12 cм, овозможува поголем комфор пре седење
- полиестерска вата 120гр./кв.м.
Конструкција:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* функциа сон – седиште на извлекување/паѓачки грб
* отстранливи навлаки на перниците за потпирање
* сандак
* перници - 3 бр.
Гарнитурата во модерниот дом дава изглед и ја дефинира удобноста на целиот станбен простор. Покрај удобноста, модерната гарнитура нуди и максимална функционалност, што е исклучително важно за секое домаќинство. Моделот Норд е обложен со висококвалитетни дамаски од нашиот текстилен каталог. Материјалите имаат одлична еластичност и густина, што дава исклучително пријатно чувство на допир. Тие не се собираат и не се опуштаат.
Полиуретанската пена N30 е од високата класа на пени, кои се дополнително омекнати и со поголема густина. Нејзината мекост дава одлична анатомска основа и создава чувство на удобност на душекот.
Гарнитурата лесно се трансформира во кревет со голема површина, што гарантира со сигурност честа употреба. Можете да го искористите просторот под седиштето за чување работи и постелнина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било какво грејно тело или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетувања на интегритетот на производите НЕ се покриени со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број пакети: 3
Пакет 1: 145/75/54 см., тежина 59 кг.
Пакет 2: 135/85/52 см., тежина 51 кг.
Пакет 3: 80/70/35 см., тежина 10 кг.

 

 

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Норд 900.00 ден. 2300.00 ден. 600.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не