Душек Лео Класик, едностран 160/200 | Велеа Хоум

Лео Класик

160/200, едностран , 160/200

13600 ден
Попуст: -44%
7600 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Душек Лео Класик, едностран
Душекот им припаѓа на моделите со тврдост под умерената.
Висина 20 см. (+/- 1 см.)
Состав:
- лицев плат висококвалитетен жакард - 200 г; 45% полиестер, 30% поливискоза, 15% памук, 5% свила, прошиен со полиестерска вата - поставена од двете страни
- памучна волна 300 гр / кв.м.
- латекс филц / приглушува и ги изолира пружините /
- јадро од пружини на Бонел, двојно конусни челични пружини H 14 см.
- конструктивна рамка изработена од зимзелено дрво 4,5 / 5 см.
Едностраниот душек Лео е покриен со висококвалитетна ткаенина жакард, порабен со полиестерска вата. Платното е пријатна на допир и е многу отпорна на абење. Ватата го надополнува пријатното чувство на површината и совршено ја балансира мекоста на анатомскиот слој. Препорачуваме употреба на заштитник што го штити текстилот и го продолжува животот на душекот.
Јадрото на душекот Лео е изработено од дво-конусни челични пружини, кои обезбедуваат основа со оптимална еластичност. Добрата поддршка е важна за здравиот и одморен сон. Еластична полиуретанска пена и вата создаваат анатомски слој кој ги апсорбира облините на телото и обезбедува удобна положба за спиење. Слојот од латекс филц ги изолира и приглушува пружините и го зачувува квалитетот на единечните слоеви.
Цврстата рамка од зимзелено дрво дава стабилност и обезбедува стабилност на целата конструкција на душеците. Квалитетни и силни материјали се користат за да се изработат душеците Лео. Ова обезбедува негова природна вентилација, што е важен услов за одржување на добра хигиена.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
Број пакети: 1 (160/200)
Пакет 1: 160/200/20см., тежина 45 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Лео Класик 360.00 ден. 840.00 ден. 200.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не