Двосед софа Артуро II | Велеа Хоум

Артуро II

Софа , кафеава

16100 ден
Попуст: -51%
7700 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Двосед Артуро II
- димензии: - L105 B71 H82 см.
- тапацир: текстил от серија Сахара, сунѓер 8 см, дополнителни материјали за тапацир
- конструкција: иверица, цврсто дрво
Фасцинирајте ги вашите деловни партнери и клиенти со високиот стил и удобност на сериите на двоседот Артуро.
Шик двоседот Артуро нуди исклучителна визија со типичен за брендот Велеа Хоум стилски дизајн. Серија тапациран мебел „Артуро“ е специјално развиен за канцелариски места и ресторани со високи барања за удобност и луксуз. Двоседот е комбиниран со другите модули во серијата, што овозможува формирање на различни формации. Двоседот е целосно тапациран со здрав и еластичен текстил од серија Сахара, чија висока издржливост гарантира зачувување на одличен изглед, како и лесно одржување.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 115/82/72 см, тежина 23 кг.

 

Модел Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Артуро II 300.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не