Софа на спуштање Женева | Велеа Хоум

Женева

Софа на спуштање , светло беж

52400 ден
37500 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 15 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L210 B88 H90 см.
- област за спиење: 140/188 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
За изработка беше искористена специјална серија на текстил со хидрофобна површина. Течностите формираат капки на површината, кои лесно се апсорбираат со крпа или сунѓер.
Тапацир / пополнување:
- основа: пружини цик-цак
- седишта / потпирачи за грб: 11 см HR35-еластична полиуретанска пена
Градба:
- цврсто дрво
- цврсто буково дрво
- иверица, ПДВ
Предности:
* функција – кревет
*2 големи и 2 украсни перници со отстранливи навлаки.
Почувствувајте ја вистинската удобност и квалитет дома со модерната и стилска двоседот Женева. Двоседот е тапациран со првокласен тапацир - ткаенина со оптимална густина, висока отпорност на абење. Дополнителната обработка на ткаенината го олеснува одржувањето и чистењето на површината. Цврстата рамка од висококвалитетно буково дрво дополнително ги потенцира тапацираните делови и му дава посебен стил на моделот. Вградениот механизам за кревет, основата од цик-цак пружини и високо еластичната полиуретанска пена дефинираат неспоредливо чувство на удобност и функционалност.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 217/90/56 см, тежина 63 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Женева 840.00 ден. 1560.00 ден. 400.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не