Луксузна спална Фиорела (без душек) | Велеа Хоум

Фиорела

Луксузна спална , розева

26500 ден
Попуст: -30%
18500 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Спална Фиорела
Креветот е погоден за едностран и двостран душек со големина 160/200 см.
Максималната дебелина на душекот + рамката или само на душекот доколку е едностран треба да биде 18 см.
Може да се користи механизам за кревање на душекот.
За моделот погоден е механизам за кревање – специјален сет + дно од МДФ.
Ако ја изберете опцијата со двостран душек, мора да купите рамка за душек со соодветна големина.
Димензии:
- L176 B220 H34/97 см
Материјали:
- лицев материјал – текстил: полиестер
Тапацир / пополнување:
- вата 200 гр/кв.м, дополнителни материјали за тапацир
Градба:
- иверица, цврсто дрво
За совршена удобност во спалната соба, ги препорачуваме креветите од нашиот каталог со тапацирани модели. Секој од нив нуди беспрекорен квалитет и обезбедува оптимална удобност. Фиорела спалната е тапацирана со исклучително меко и еластично полнење, што овозможува уникатно чувство на удобност. Тапацирот има плишана, мека и пријатна површина на допир. Моделот овозможува монтирање на механизам за подигнување на душек, кој оптимално ќе го искористи просторот дома. Механизмот е достапен полн со дното на МДФ. Рамката на душекот ја надополнува удобноста на двострани душеци и обезбедува природна циркулација на воздухот.
Обрнете внимание!
Наведената цена не вклучува душек.
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број пакети: 2
Пакет 1: 180/20/105 см., тежина 15,5 кг.
Пакет 2: 210/30/40 см., тежина 25,5 кг.


Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Фиорела 1320.00 ден. 480.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не