Софа Виена | Велеа Хоум

Виена

Софа , беж

42300 ден
Попуст: -43%
23700 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

беж

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L205 B90 H70-90 см.
Лицев Материјал:
- SOLAR полиестер текстил
* Ткаенината има облога заснована од наночестички, што ефикасно ја блокира загаденоста. Ова овозможува да се отстранат дури и тешките дамки без потреба од детергенти. Технологијата EASY CLEAN помага само да се отстранат дамките со вода или сапуница, благодарение на тоа што можете лесно да ги отстраните дамките од кечап, кафе или хемикалии.
Pet Friendly е технологија што го олеснува отстранувањето на влакната и нечистотијата од домашните миленици. Со Pet Friendly се спречува да се задржат во внатрешноста на ткаенината.
Тапацир / пополнување:
- основа: тапацирани ремени
- полнење: 14 см полиуретанска пена HR35-многу еластична
Градба:
- цврсто дрво
- иверица, ПДВ, иверица
Шармот на двоседот Виена создава уникатна атмосфера во секој ентериер. Рафинираната елеганција на моделот дава неизбришливо чувство на луксуз и класа. Двоседот Виена е тапациран со висококвалитетен текстил - ткаенина со висока густина со кадифена мека површина. Високо еластичното полнење овозможува исклучителна удобност.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1
Пакет 1: 205/82/50 см, тежина 57 кг.

 

Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Виена 840.00 ден. 1080.00 ден. 300.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не