Софа на спуштање Елија IV, Елија IV, сива + азалија | Велеа Хоум
Елија IV

Софа на спуштање , сива + азалија

Софа на спуштање Елија IV 1
Софа на спуштање Елија IV 1_thumb
29600 ден
Попуст: -43%
16600 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 10 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L225 B82 H78 см.
- област за спиење: 140/190 см.
Материјал на основата:
- полиестер текстил
- еко кожа 560 гр./л.м
Тапацир / пополнување:
- седишта: полиуретанска пена T25, H8 см, памучна волна 150 гр/кв.м
- задни перничиња: мали
- основа: иверица
Градба:
- цврсто дрво, иверица, МДФ
Предности:
* функција на креветот - влечење од седиштето, повлекувајќи се наназад
* сандак
* отстранливи патентни перници
За да го направите вашиот дом пријатен и убав, изберете стилски и удобен тросед Елија. Во уредувањето на модерен дом, најнапред доаѓа удобноста, практичноста и дизајнот на мебелот. Троседот Елија нуди се што ви треба за да го направите вашиот секојдневен живот целосен. Беспрекорен вид, завидна удобност и функционалност ќе ви овозможат пријатен одмор и ред во домаќинството. Троседот е тапациран со висококвалитетен текстил и еко кожа. Ткаенините имаат пријатна мекост и еластичност погодна за удобност. Тие се многу отпорни на абење, како и лесно одржување. Пополнувањето е изработено од полиуретанска пена и памучна волна со соодветна густина и еластична структура, што покрај погодност, гарантира и обновување на првобитната состојба по продолжена употреба. Моделот Елија лесно се трансформира е кревет со неколку движења. Треба да го повлечете седиштето напред и да го навалите грбот за да го усогласите со седиштето. Задниот дел на троседот треба да биде најмалку 8 см од ѕидот. Големиот сандак ја надополнува практичноста на троседот. Силата и стабилноста се обезбедени од структурни елементи за зајакнување.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 191/85/60 см, тежина 69 кг.
Пакет 2: 89/57/41 см, тежина 20 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Елија IV 700.00 ден. 1400.00 ден. 400.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1200ден., клиентот плаќа минимална такса од 1200ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не