Трпезариска маса Марбела II | Велеа Хоум

Марбела II

Трпезариска маса , бeла + сива

21700 ден
Попуст: -18%
17700 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Трпезариска маса на Марбела II на продолжување
Димензии:
- L140/181 B80 H75 см.
Плотна:
- основа МДФ со лак слој, сјај
- калено стакло 6 мм.
Основа/конструкција:
- МДФ со лак слој, сјај
Основа на долен дел:
- МДФ обложен со нерѓосувачки челик
- боја: бела + сива
Масата Марбела го претвора секој ентериер во уникатно дело на модерен дизајн. Супер луксузен производ направен од високо квалитетни материјали со беспрекорни површини. Масата се состои од цврста база од МДФ, на која е поставено висококвалитетно калено стакло, со дебелина 8 мм. и фабрички рабови, што гарантира целосна безбедност од случајно оштетување или повреда. Вградениот механизам за проширување лесно ја претвора масата во голема и убава трпеза. Основата за подот е МДФ обложена со супер силен не'рѓосувачки челик, кој го штити од гребнатини.
Обрнете внимание!
Јачината на калено стакло е повеќе пати поголема од онаа на обичното стакло. Сепак, имајте предвид дека горниот дел од масата не е дизајниран за големи статички оптоварувања, треба и да внимавате на рабовите на масата од удари со тврди предмети. Каленото стакло се смета за побезбедно од обичното стакло, бидејќи се распаѓа во мали кристали, каде што е помалку веројатно да не предизвикаат повреда.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
 За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 188/88/11 см, тежина 48,6 кг.
Пакет 2: 68/62/23 см, тежина 14,35 кг.
Пакет 2: 87/55/75 см, тежина 11,9 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Марбела II 1080.00 ден. 600.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не