Аголна гарнитура Ален на спуштање | Велеа Хоум

Ален

Аголна гарнитура , темно сива

48900 ден
Попуст: -31%
33600 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L239 B161 H85 см
- област за спиење: 139/197 см
Лицев материјал:
- луксузна ткаенина, полиестер
Тапацир / пополнување:
- основа: рабови од тапацир
- тапацир на седишта: полиуретанска пена 10 см N 25, вата од полиестер
- душек - полиуретанска пена 8 см N25, вата од полиестер
Градба:
- цврсто дрво, иверица
Предности:
* универзален модел, левата / десната насока се определува за време на монтажата.
* функција за спиење - душек на извлекување
* навлаки со патент
* сандак - 1 пар.
Софата Алeн модел погоден за вашиот рафиниран стил, барајќи квалитет и удобност. Моделот има шармантно елегантен изглед, давајќи им ја внатрешноста класа и софистицираност. Тапацирот со кој е тапациран е пријатно мека и мазна ткаенина со кадифена површина. Еластичното полнење на полиуретанска пена и памучна волна, како и основа од челични цик-цак пружини овозможуваат оптимална удобност. Софата има вграден механизам за душеци, обезбедувајќи доволно голема површина за спиење доколку е потребно. Под седиштето на каучот има посебен градите, што ја надополнува практичноста на моделот.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 4
Пакет 1: 166/72/78 см; тежина 39 кг.
Пакет 2: 133/92/76 см; тежина 46 кг.
Пакет 3: 97/23/65 см; тежина 8,5 кг.
Пакет 4: 97/23/65 см; тежина 8,5 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Ален 840.00 ден. 2400.00 ден. 700.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не