Аголна гарнитура Базел | Велеа Хоум

Базел

Аголна гарнитура , тeмно кафeава , лев

45600 ден
29400 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L235 B155 H88 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: тапацирани ремени
- седишта: полиуретанска пена од 8 см N30 високо еластична
- перници: полиуретанска мешавина од пена, отстранливи навлаки
Градба:
- цврсто дрво
- цврсто буково дрво
- иверица, ПДВ
Современа, удобна, елегантена Софата Базел обезбедува се за вашиот релаксирачки одмор. Супер еластичното полнење и висококвалитетниот текстил даваат максимална удобност и чувство и луксуз. Ткаенината има оптимална густина, висока отпорност на абење. Цврстата рамка изработена од висококвалитетно буково дрво дополнително ги потенцира тапацираните делови и му дава посебен стил на моделот.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 149/88/51 см, тежина 34 кг.
Пакет 2: 158/83/52 см, тежина 40 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Базел 840.00 ден. 1560.00 ден. 500.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не