Аголна гарнитура Дани S на спуштање | Велеа Хоум

Дани S

Аголна гарнитура , темно кафеава + портокалова

27000 ден
18800 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Аголна гарнитура Дани S на спуштање
Димензии: L192 B138 H75 см.
- површина за спиење: 136/193 см.
Лицев материјал: текстил, специјална серија Дејли (во посочените комбинации на бои)
- тапацир: пена, дополнителни материјали за тапацир
- висина на пената на седиштето 8 см и густина T25, што гарантира обновување на првобитната состојба на седиштата по употреба
- конструкција: цврсто дрво, иверица
Предности:
За изработка на софата Дани S се користеше специјална серија текстил со хидрофобна површина - Дејли.
Течностите формираат капки на површината, кои лесно се апсорбираат со крпа или сунѓер.
Универзален - насоката се одредува кога се составува на лице место
Се претвора во кревет.
Сандак 1 пар.
Вклучени перници: 2 пар. големи, 1 пар. мала, 2 пар. потпирачи за подлактици (отстранливи навлаки со патент)
Софата Дани е дизајнирана така што со неколку движења може да се претвори во голем и удобен кревет. Со него секогаш ќе имате дополнителен простор за спиење. Моделот е тапациран со специјална серија на ткаенини Дејли, карактеризирана со висока отпорност на стареење, отпорност на лупење и пријатен на допир со кадифен ефект. Софата се карактеризира со одлична удобност и квалитет на материјалите од кои е направен. За да го користите како кревет, повлечете го седиштето напред и навалете го задниот дел додека не се усогласи со седиштето. Задниот дел на софата треба да биде најмалку 8 см од ѕидот, за да може да се спушти. Софата има сандак за лесно и достапно складирање.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
Одржување: Користете микрофибер крпа натопена во раствор со млака вода и неутрален сапун.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 121/92/50 см, тежина 41 кг.
Пакет 2: 140/70/66 см, тежина 26 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Дани S 840.00 ден. 1200.00 ден. 300.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не