Аголна гарнитура Мелвин Спринг S + потпирач за рака + мини полица | Велеа Хоум

Мелвин Спринг S

Аголна гарнитура + потпирач за рака + мини полица , Кафеава + беж , лев

50500 ден
Попуст: -32%
34100 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев

Бесплатна достава: 30 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L250 B90 / 158 H69 см.
- простор за спиење 138/203 см.
Лицев материјал:
- полиестер текстил
Тапацир / пополнување:
- основа: Покет пружини
- полнење: полиуретанска пена N23 / 31, полиестерско обвивка, дополнителни материјали за тапацир
Градба:
- цврсто дрво, иверица
- потпирачи за рака и полица: МДФ, иверица
Аголна гарнитура Мелвин е специјална понуда за сите кои сакаат максимална удобност дома. Моделот има база на покет пружини, кои обезбедуваат оптимална еластичност на седиштата. Пополнувањето е изработено од еластична пена и памучна волна - материјали со мекост и густина погодни за висока удобност на моделот. Софата е тапацирана со висококвалитетен текстил со густа структура и пријатен за површината на допир. Практичен начин да се претвори во голем кревет ја олеснува употребата на сандак под седиштето. Кога се користи во режим на спиење, Софата обезбедува удобност на душек со вистински квалитет.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 3
Пакет 1: 158/70/95 см, тежина 76,5 кг.
Пакет 2: 137/73/48 см, тежина 41,1 кг.
Пакет 3: 137/75/20 см, тежина 13,8 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Мелвин Спринг S 840.00 ден. 2520.00 ден. 700.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не