Аголна гарнитура Принцес II + клик-клак механизам | Велеа Хоум

Принцес II

Аголна гарнитура + клик-клак механизам , црна + бела кожа , лев

49600 ден
40900 ден*
*Со картичка Велеа Хоум

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев

Бесплатна достава: 30 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
-L305 B206 H86/седалка 40 см.
-место за спиење 120/244 см.
Лицев материјал:
-текстил: полиестер серија Soho
-еко кожа
Тапацир/полнење:
-полнење: полиуретанска пена T25 с дебелина H8 см. – за седиштето
-тапацирска основа, ремени
Градба:
-иверица 1-в квалитет; цврсто дрво, ПДВ
-структурно засилени клучни места
Предности:
-Функција за кревет – клик-клак механизам
-сандак 2 парчиња.
-механизам за подигнување на гас (на седиштето)
-вклучени украсни перници
Софата Принцес II е импресивен модел со својот дизајн, со удобност и функционалност кои не се инфериорни во однос на најлуксузните софи. Софата е тапацирана со висококвалитетни ткаенини - текстил и еко кожа. Имаат одлична густина, висока еластичност и отпорност на абење. Текстилот од серијата SOHO има плишана мека и пријатно мазна површина. Моделот има вграден клик-клак механизам, кој брзо го трансформира во голем и удобен кревет. Високата еластичност на основата дава поголема мекост и совршено ја надополнува удобноста на исполнетата полиуретанската пена и памучна волна. Софата има два сандаци, со кои ќе имате уште повеќе простор за складирање.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри предмети заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 2
Пакет 1: 203/95/88 см, тежина 54 кг.
Пакет 2: 215/95/88 см, тежина 58 кг.
 
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Принцес II 840.00 ден. 2160.00 ден. 600.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не