Аголна кожна спална Софија за душек 120/200 | Велеа Хоум

Софија

Аголна кожна спална 120/200 , венге , десен

23300 ден
Попуст: -38%
14200 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Десен

Бесплатна достава: 15 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Креветот е погоден за едностран и двостран душек со големина 120/200 см.
Може да се користи механизам за подигнување само на едностран душек.
Погоден е механизам за кревање – специјален сет + дно од МДФ.
Ако ја изберете опцијата со двостран душек, мора да купите рамка за душек со соодветна големина.
Димензии:
- L158 B225 H82 см..
Материјали:
- лицев материјал – еко кожа
- хромирани ПВЦ лајсни
Тапацир:
- сунѓер, дополнителни материјали за тапацир
Градба:
- иверица
Состав: ламинирана иверица, хардвер;
Пакување: Брановиден картон и полиетиленова растеглива фолија;
Упатства за употреба: Поставете го креветот во хоризонтална положба и поставете го душекот.
Ако барате вистински функционален кревет, можете безбедно да им верувате на квалитетите на тапацираната спална соба Софија. Моделот нуди многу поголема удобност од стандардните кревети благодарение на целосно тапациран во еко-кожни елементи - странични панели и летви. Елегантните лајсни, исто така, придонесуваат за стилскиот изглед на спалната соба. Олеснува употреба на слободен простор под душекот за складирање на постелнина и многу повеќе. Чест случај е кога треба да направите компромис со локацијата на креветот во просторијата. Затоа ви нудиме одлично и ефикасно решение.
Одржување: Користете микрофибер крпа натопена во раствор со млака вода и неутрален сапун. Производи за чистење и материјали што содржат абразивни честички не се користат.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
Наведената цена не вклучува душек.
На илустрацијата креветот е со едностран душек.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот.
Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на душекот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Опрема: Број на пакувања: 4
Пакет 1: 155/12/81 см, тежина 21 кг.
Пакет 2: 150/10/81 см, тежина 12 кг.
Пакет 3: 215/20/36 см, тежина 22 кг.
Пакет 4: 131/15/40 см, тежина 12 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Софија 1300.00 ден. 600.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не