Душек Лео покет двостран 120/200 | Велеа Хоум

Лео покет

120/200, Двостран душек

15600 ден
Попуст: -27%
11300 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Душекот има цврстина над умерената
Висина 22см (+/- 1см)
За душекот е соодветен механизам  за подигнување со јачина 750N.
- двострана: лицев плат - ватиран жакард со висок квалитет - 40% памук, 40% полиестер, 20% свила засилен со спунбонд
- двострана: полиуретанска пена 3 см., Т25 / 45
- двострана: латекс чувствува 1 см.
- рабови: 32 мм. висококвалитетна плетенка, светло сина боја
- покет систем: пружини H14 см, секоја пружина е завиткана во сопствен џеб
- дополнителни материјали: полиуретанска пена 6 см, Т25 / 45, поставена на страната.
Од големо значење за здрав сон се материјалите што се вклучени во градењето на структурата на душекот на кој спиеме. За производство на душеци Лео се користат квалитетни и силни материјали, кои овозможуваат процес на природна вентилација - важен услов за одржување на добра хигиена. Главната компонента на душекот се извори со висина од H14 см, од кои секоја е облечена во посебен џеб. Овој дизајн овозможува секоја индивидуална пружина да реагира независно на притисокот и со тоа да обезбеди исклучителна удобност и уживање во сонот. Системот на џебни извори е затворен помеѓу сукцесивно наизменични вертикални слоеви, многу еластични материјали со низок коефициент на деформација, давајќи извонредна анатомија на овој модел, како и гарантира зачувување на неговите својства долго време.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред. При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Број на пакувања: 1 (120/200)
Пакет 1: 120/200/22 см, тежина 19 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Лео покет 200.00 ден. 200.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не