Двостран душек Лео Класик 164/190 | Велеа Хоум

Лео Класик

164/190, Двостран душек , 164/190

13300 ден
Попуст: -44%
7400 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 15 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Душекот им припаѓа на моделите со тврдост под умерената.
Висина 18 см (+/- 1 см)
Состав
- лицев плат – високо квалитетен - 200 g; 45% полиестер, 30% поливискоза, 15% памук, 5% свила, ватиран со полиестерска обвивка - поставена од двете страни
- памучна волна 300 g / квадратни. м - поставена од двете страни
- полиуретанска пена - T25-45 со дебелина од 3 см, поставена од двете страни
- чувствителен латекс - поставен од обете страни
- јадро пружини Bonel, дво-конусни челични пружини H 14 см.
Двостраниот душек на Лео е облечен со висококвалитетна ткаенина жакард, прошиен со полиестерска вата, што создава дополнителна мекост на површината. Ткаенината е пријатна на допир и е многу отпорна на абење. Препорачуваме употреба на заштитник што го штити текстилот и го продолжува животот на душекот.
Јадрото на душекот Лео е направено од двојни конусни челични пружини, кои обезбедуваат основа со оптимална еластичност. Добрата поддршка е важна за здравиот и мирен сон. Полиуретанската пена и памучната волна создаваат слој чија мекост овозможува беспрекорна анатомија на моделот. Двостраниот слој на латекс филц  ги приглушува и изолира пружините.
Во изработката на душек Лео се користат квалитетни и силни материјали со добра пропустливост на пареа. Ова обезбедува негова природна вентилација, што е важен услов за одржување на добра хигиена.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред. При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го душекот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
Број пакети: 1 (164/190)
Пакет 1: 164/190/18 см., тежина 45 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Лео Класик 120.00 ден. 480.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Слични производи
Последно видени

Следете не