П-облик софа Мелвин | Велеа Хоум

Мелвин

П-облик софа , сива , лев

64600 ден
Попуст: -29%
45500 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Лев

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Димензии:
- L317 B180 H67-83 см.
* простор за спиење 138/269 см.
- Лицев материјал: во наведените комбинации на бои:
- Седишта, грб и потпирачи за рака: полиестерски текстил
Тапацир / пополнување:
- база на иверица
- полнење: полиуретанска пена N2730
Градба:
- дрво, иверица, ДДВ, метал
-најтешка и полица: МДФ, иверица бела
Предности:
- ексклузивен дизајн
- потпирачи за рака со мини полица - 1 пар.
- голем кауч - 2 парчиња.
- сандак 1бр.
- отстранливи навлаки на перници
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на остри заради можноста за сечење на тапацирот.
Продолжената изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот.
Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на интегритетот на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 4
Пакет 1: 190/95/67 см, тежина 76 кг.
Пакет 2: 190/95/67 см, тежина 76 кг.
Пакет 3: 138/75/45 см, тежина 42 кг.
Пакет 4: 138/65/20 см, тежина 14 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Мелвин 840.00 ден. 4080.00 ден. 1100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не