Трпезариски стол Алваро Лукс | Велеа Хоум

Алваро Лукс

Трпезариски стол , венге со беж седиште

5400 ден
4300 ден/парче*
*Со картичка Велеа Хоум

Моделот може да се порачува само во комплет од: 2 парчиња.

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Бесплатна достава: 7 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Моделот е достапен само во сет од 2 бр.
Димензии:
- L43 B43 H93 см.
Конструкција:
- цврсто буково дрво
- слоевито буково дрво
Седиште:
- основа: иверица
- полнење: полиуретанска пена
- полиестер текстил
Облоги:
- висококвалитетна италијански бајц
- полиуретански лак
За да се направи седиштето на столот на Алваро Лукс се користеше посебна серија текстил со хидрофобна површина – Дејли.
Течностите не навлегуваат во материјалот, формираат капки на површината, кои лесно се чистат со крпа или сунѓер.
Столот е изработен од цврсто и ламинирано буково дрво. Тоа е висококвалитетен природен материјал, најпосакуван во домашното производство заради неговата цврстина и издржливост. Столот Алваро има таков шарм кој хармонично се вклопува во естетиката на современиот дом.
Сите детали на столот се лакирани со висококвалитетни облоги кои го штитат дрвото и ја подобруваат неговата природна убавина.
Обрнете внимание!
Дозволени се отстапувања или разлики од вистинските бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред.
При распакување на мебелот, не препорачуваме употреба на остри предмети и сечила, заради можноста за сечење или оштетување на површините. Оштетувања од ваков карактер нема да бидат прифатени за рекламација. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина. Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција. За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ.
Опрема: Број на пакувања: 1
Пакет 1: 43/71/97 см, тежина 15,2 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
Алваро Лукс 120.00 ден. 120.00 ден. 100.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не