Душек King Queen pocket двостран 144/190 | Велеа Хоум

King Queen покет

144/190, двостран душек , 144/190

24000 ден
Попуст: -36%
15300 ден
Акција

Овој производ нема можност за корекции од страна на клиентот

Избор

Бесплатна достава: 15 дена. Доставата се врши до најблиското можно место до влезот на зграда или вратата на дворот дома.

Дебелина на душекот:
- 22 см +/- 1 см.
Состав / структура:
- Ткаенина на King Queen pocket / 225 g / м2 / - зашиена со 400 гр полиестерска обвивка и 4 см пена.
- слој на високо еластична пена со густина од 25-45 / м3 со цврстина од средна до мека - 3 см.
- латекс филц 800 g / m2.
- Пакет пружини „Покет“ - 14 см.
Душекот King Queen pocket е отпорен на високи оптоварувања и нуди одлична удобност. Ортопедската структура на душекот го одржува телото во правилна позиција, што гарантира целосен и здрав сон. Предноста на покет пружини од кои е направено јадрото на душекот е тоа што тие му овозможуваат на телото најудобно да се вклопи на душекот, намалувајќи ја вртењето за време на спиењето и нудат независност од движењето на партнерот. Слојот на високо еластична пена има отворена клеточна структура / дишеста пена / изработена од специјална технологија. За уште подобра вентилација, 3Д-таблата обезбедува дополнителна вентилација што му е потребна на душекот. Пријатнaтa на допир ткаенина создава чувство на удобност и нежност.
Обрнете внимание!
Периодичното вртење на двострани душеци ја зачувува удобноста и го продолжува нивниот живот.
Дозволени се отстапувања или разлики од веќе постоечките бои на различните типови ткаенини / декори со оние на екранот на вашиот уред. При распакување на тапациран мебел, не препорачуваме употреба на ОСТРИ предмети, заради веројатност за сечење на тапацирот. Постојана изложеност на директна сончева светлина може да доведе до промени во изгледот и квалитетот на мебелот. Поставете го мебелот најмалку 50 см од кој било радијатор или силен извор на топлина.
Овој вид на оштетување на производите НЕ е покриен со нивната гаранција.
За повеќе информации, прочитајте ги поглавјата КАКО ДА НАРАЧАТЕ и УСЛУГИ
Број на пакувања: 1 (144/190)
Пакет 1: 144/190/22 см, тежина 30 кг.
Модел Цена за монтажа Цена на качување прв, втор спрат или со лифт (ако е возможно) Качување за секој следен кат
King Queen покет 120.00 ден. 840.00 ден. 200.00 ден.

Цената за монтажа е посочена на секој производ посебно. Во случај, цената на еден производ или вкупната сума на сите изберени производи на клиентот за монтажа е под 1500ден., клиентот плаќа минимална такса од 1500ден.

Цената за качување е посочена на секој производ посебно. Цената за качувањето се одредува врз основа на реалните нивоа/катови што треба да ги покрие групата која ја извршува услугата. Имајте предвид дека се наплаќа такса за приземје, иако тие можеби не се нумерирани во вашата зграда. Во случај цената на еден прозивод или вкупната сума на сите производи изберени од клиентот за услугата за качување да биде помала од 1400ден., клиентот плаќа минимална такса од 1400ден.

Често се купуваат заедно:
Слични производи
Последно видени

Следете не